Giriş Yap Üye Ol
Sepetim
Sepetinizde ürün bulunamadı...

Kargo {{ (sepetAltBilgi | map:'fiyat' | sum | number:2) }} TL

Ürünler {{ (sepetUrunler | map:'adet*tutar' | sum) | number:2}} TL

Toplam {{ (sepetAltBilgi | map:'fiyat' | sum)+(sepetUrunler | map:'adet*tutar' | sum) | number:2}} TL

Alkali Su Ne İşe Yarar ?

Canlı Su Nedir? Alkali Suyun Faydaları


Canlı, alkali ve mineralli su tükettiğinizde kolay kolay hastalıklara yakalanmayacağınızı biliyor musunuz?

İçtiğimiz suları molekül yönünden canlı su ve ölü su diye tanımlayabiliriz. O halde canlı su nedir? Ölü su nedir? Su nasıl canlandırılır?

Canlı Su Nedir ? 

Canlı su ya da yaşayan su; doğal kaynaktan çıktığı haliyle olan, henüz şişelenmemiş, içerdiği minarelleri kaybetmemiş en iyi sudur. Canlı su aynı zamanda enerji dolu iletken sudur.

Ölü Su Nedir ?

Bir su kaynağından çıktıktan sonra 6 ila 10 saat arası beklediğinde sudaki moleküllerin birbirine yapışması sonucu  hücrelerimizden geçemeyecek boyuta gelir. Mineral bakımından da kayba uğrar. Bu sulardan ne kadar içersek içelim fayda göremeyiz. Kilo almanın en önemli sebeplerinden biri de ölü ve PH'ı düşük su içmektir.

Pet şişelere yada plastik damacanaya girmiş sular ve musluklarımızdan akan sular ölü sudur.

Normalde günlük olarak kullandığımız sular, kapların ve damacanaların içine girdiklerinde ölü su haline geliyor ve içeriğindeki mineral oranları çok düşük seviyelerde oluyor (50-60). Kullandığımız bu ölü suların pH yani potansiyel hidrojen oranları düşük olduğundan dolayı sağlığımız için pek de uygun bir içme suyu olmuyorlar.

PH cetveli 0-14 arasında değerler içerir. 0 aşırı asidik, 14 ise aşırı alkali değerdedir. 7 pH derecesi ise ne asit ne alkali yani maddenin nötr olduğunu göstermektedir. Bu değerlerin önemini belirten bir tabloyu seninle paylaşmak istiyoruz.
PH cetveli 0-14 arasında değerler içerir. 0 aşırı asidik, 14 ise aşırı alkali değerdedir. 7 pH derecesi ise ne asit ne alkali yani maddenin nötr olduğunu göstermektedir. Bu değerlerin önemini belirten bir tabloyu seninle paylaşmak istiyoruz.

Dolayısıyla aslında dengeli ve alkali besinler tüketerek ve alkali sular içerek sağlıklı kalmamız çok daha olağan bir haldedir.


Bu konuda çokça bilimsel araştırmalara imza atmış ve çalışmalarda bulunmuş olan Dr. Otto Warburg şöyle söylüyor ;

“ Kanser dahil hiçbir hastalık, alkali ortamda var olamaz.”


“Sayısız hastalık adı bulunmasının gerçekten önemi yok. Önemli olan hepsinin aynı basit nedenden, vücuttaki aşırı asit dokulu atıklardan kaynaklanmasıdır." Dr. Howard Hay

"Artrit’ten diyabete ve hatta kansere kadar; düşünebildiğim tüm hastalıkların ortak noktası vücudun asiditesidir." Dr. Robert O. Young

Bu cümlelerin kısa bir açıklamasını yapacak olursak, kanserin ortaya çıkma sebebi hücrelerin oksijensiz kalması sonucu, rahat bir ortamda bulunamamasından kaynaklıdır. Yani alkali su tüketerek vücudumuzda hücrelerimizin yapacak oldukları görevleri yerine getirmeleri için uygun ortam oluşturmuş oluruz ve hücrelerimiz de rahat ettikleri ortamda doğal olarak işlerini yapmaya devam ederler. Dolayısıyla dışa vuran bir problemde bedenimizde vuku bulmaz.


Özetle bedenimizin kendini iyileştirebileceği bir ortam yaratmak için alkali su ve besinleri hayatına al ve bunun sana olumlu geri dönüşünü izle.


Peki alkali su nedir ?

Alkali su, baz değeri yüksek olan sudur. Yani mineral olarak daha zengindir. Vücudumuzun belli bir asit baz dengesi vardır ve bunu korumamız gerekir. Alkali sular, vücudumuzun asit baz dengesini korumamıza yardımcı olur. Aynı zamanda metabolizmamızı da hızlandırır. Kilo vermede en önemli faktör metabolizmadır. Eğer metabolizmamız hızlıysa, kilo verme sürecimiz  lehimize ilerler. İyi bir metabolizma, iyi çalışan bir sindirim sisteminin göstergesidir. Alkali su içerek hem metabolizmamızı hızlandırmış oluruz hem de sindirim sistemimizi düzene sokarız. Bunların sonucunda da fazla kilolarımız zaman içerisinde vücudumuzdan uçup gider.

Şimdi Canlı Su Nedir ? Sorusunun cevabını daha iyi bir şekilde kavrayacak olduğun videomu seninle paylaşmak istiyorum.Mineralli ve PH'ı Yüksek Antioksidan Canlı Su İçmenin Faydaları
Alkali iyonize su bir ilaç değildir veya herhangi bir hastalığı tedavi etmez fakat düzenli olarak tüketildiğinde vücuttaki asidik artıkları azaltarak hastalığın nedenini ortadan kaldırır ve  doğal vücut sağlığının gelişimini sağlar. Kısaca vücudumuzun fabrika ayarlarına dönmesini sağlar diyebiliriz.


AlkaMine® Ph damlası nedir:

AlkaMine® Ph damlası, 84 Organik Mineralli Himalaya Tuzu eritilerek elde edilen çözeltinin doğada pH’ı en yüksek mineral olan potasyum hidroksitle karıştırılarak elde edilen, insan vücudunun alkali olması için çok faydalı patentli bir karışımdır.

AlkaMine® ’li su içmek vücudunuzda tansiyon sorunu yaratmaz. Aksine tansiyonu dengelemeye yardımcı olur. 


Alkali su hangi sorunların giderilmesinde yardımcı olmak için kullanılır:                           

✅ Kanser oluşumunun önüne geçer,

✅ Yüksek tansiyonun önlenmesine yardımcı olur,                                                             

✅ Düşük tansiyonun yükselmesine yardımcı olur. Yani tansiyonu dengelemeye destek olur. 

✅ Kilo vermeyi destekler,

✅ Diyabet (şeker) dengesine destektir,

✅ Kabızlık sorununa yardımcı olur,

✅ Depresyonun önlenmesine yardımcıdır, 

✅ Stresin (seretonin salgısını sağlaması sebebi ile) önlenmesine yardımcıdır, 

✅ Böbrek taşlarının ve kumlarının erimesine yardımcıdır,   

✅ Kalp ritmini düzenleme  yardımcı olur,   

✅ Migrende rahatlama sağlar, 

✅ Kemik erimesi (osteoporoz) önlenmesine yardımcı olmaktadır. 

✅ Gut rahatsızlığında yardımcıdır.     

✅ Kireçlenme ve romatizmal rahatsızlıklara fayda sağlar,

✅ Uyku düzenine yardımcıdır,                                                           

✅ Kaslardaki güç kaybının önlenmesine fayda sağlar,       

✅ Yaşlanma etkilerini geciktirir,           

✅ Minerallerden kaynaklı enerji kaynağı olduğundan yorgunluğa, kramp ve adale ağrılarının giderilmesine yardımcı olur.


Alkali Su Yapma Yöntemleri ve İngiliz Karbonatının Sakıncası
İçtiğimiz su ölü mü canlı mı ? Sizlere canlı bir bilimsel deney niteliğinde video hazırladım.


Bu arada ürünü kullananların bazı geri dönüşlerini de seninle paylaşmak istedim.