Giriş Yap Üye Ol
Sepetim
Sepetinizde ürün bulunamadı...

Kargo {{ (sepetAltBilgi | map:'fiyat' | sum | number:2) }} TL

Ürünler {{ (sepetUrunler | map:'adet*tutar' | sum) | number:2}} TL

Toplam {{ (sepetAltBilgi | map:'fiyat' | sum)+(sepetUrunler | map:'adet*tutar' | sum) | number:2}} TL

Çok Oturmanın 7 Zararı!

ÇOK OTURMANIN ZARARLARI

Dr. Fizyoterapist Gamze Şen, uzun süre oturmanın zararlarını çıkardı.

 

Uzun süre oturanlar dikkat !

Sürekli oturuyorsanız, farkında olmadan kendinize büyük zarar veriyor olabilirsiniz. Evde, televizyon karşısında, bilgisayar başında, ofiste ya da devamlı şoförlük yapıyorsanız büyük bir risk altındasınız demektir.

Dr. Fizyoterapist Gamze Şen, uzun süre oturmanın ölüme kadar uzanan zararlarını çıkardı.Kalp hastalığından, kolon kanserine, kan dolaşımı bozukluğundan beyin bulanıklığına kadar işte uzun süre oturmanın 7 zararı:

1. Kalp hastalığına neden olur: Uzun oturma sırasında kaslar daha az yağ yakar ve kan akışı daha yavaşlar. Bu da yağ asitlerinin kalbi daha kolay bir şekilde tıkamasına yol açar erken yaşta kalp hastalıklarına bağlı ölümlere neden olur. Uzun süreli oturma, yüksek tansiyon ve yüksek kolesterol ile bağlantılıdır. Oturarak çalışan insanların kalp hastalığa sahip olma olasılığı çok yüksektir.                                                                                                         

2. Pankreas aşırı çalışır: Pankreas insülini (hücrelere enerji için glikoz taşıyan hormon) üretir. Bu da şeker hastalığına  sebep olabilir.                                                                                   

3. Hemeroid (basur) oluşumuna sebep olur.                                                                           

4. Kolon kanseri yapar: Çalışmalar göstermiştir ki oturmak kolon ve meme kanserleri için büyük risk!                                                                                                 

5. Bacaklarda zayıf kan dolaşımı: Bacaklardaki kan dolaşımını yavaşlatır bu da kanın bacaklarda göllenmesine ( varis ) sebep olur.                                                                    

6. Bulanık beyin: Devamlı oturma kasların çalışmaması beyine temiz kan ve oksijen pompalanmasını ve genel ruh hali üzerinde etkili kimyasalların salgılanmasını tetikler. Hareketsiz kaldığımızda beyin fonksiyonları yavaşlar.                                                                                   

7. Sürekli oturan insanın kemiklerinin zayıfladığını, bel, boyun ağrıları meydana geldiğini görürüz: Damarların daraldığını, kasların boyunun kısaldığını, esnekliğin azaldığını, eklemlerin şeklinin bozulduğunu belirtiyor doktorlar.                                                                                                             

Dünyada her yıl yaklaşık 22 milyon insanın ölümü oturarak çalışmaktan oluşuyor.                                                           

WHO Dünya Sağlık Örgütü tarafından yapılan araştırma sonucunda, devamlı oturmanın yüksek tansiyon, kalp ve damar hastalıkları, şeker hastalığı ve şişmanlığın yanı sıra, kolon kanseri, safra kesesi ve meme kanserleri, kemik erimesi, depresyon gibi hastalıklara yakalanma riskini artırdığı ortaya çıktı.

Bunun nedeni de çok açık; Devamlı oturmak, kan dolaşımını engelliyor. Uzun süre otomobil kullanmanın, sırt ve boyun ağrılarına, siyatik ve bel fıtığı gibi rahatsızlıklara yol açabildiği bildirildi.Peki bu kadar uzun süre oturmak zorunda kalanlar ne yapacaklar ?

Bunun için bir yol, bir çare yok mu ? Tabi ki de var…


Bu tanımlamalarımdan sonra, otururken bize çokça fayda sağlayacak olan manyetik minderden de size bahsetmek istiyorum.Sole Magnetic Minderin üzerine oturulduğunda yavaşlamış olan kan hareketini hızlandırarak, oturduğumuz yerde spor yapmış gibi yukarıdaki zararları önlemeye ve  bizi hastalıklardan korumaya yardımcı olur.

Evde çalışmada, televizyon karşısında, bilgisayar başında, ofiste ya da şoförlük yaparak devamlı oturuyorsanız: Yüksek tansiyon, kalp ve damar hastalıkları, şeker hastalığı, şişmanlığın yanı sıra, safra kesesi, kolon, lenf, prostat ve meme kanseri, kemik erimesi, depresyon, kan damarlarının daralması, kaslardaki şekil bozuklukları hastalıklarına yakalanma riskiniz oldukça yüksektir.

Sole Magnetic® Minderin üzerine oturulduğunda yavaşlamış olan kan hareketinin hızlanması için, 9 adet 20.000Gauss Neodyum terapi mıknatıslarının yaydığı faydalı manyetik dalgalar ile, oturduğumuz yerde spor yapmış gibi kan hareketi sağlanır ve organlarımızın oksijen ile beslenmesine katkı sağlar yukarıdaki zararları önlemeye ve bizi hastalıklardan korumaya yardımcı olur.


Son olarak Manyetik Minder ile ilgili detaylı bilgi için şu videomu da izleyin.Evet siz de çok oturarak çalışıyorsanız Sole Manyetik Minder ile bu saymış olduğumuz zararlardan korunabilirsiniz.