Giriş Yap Üye Ol
Sepetim
Sepetinizde ürün bulunamadı...

Kargo {{ (sepetAltBilgi | map:'fiyat' | sum | number:2) }} TL

Ürünler {{ (sepetUrunler | map:'adet*tutar' | sum) | number:2}} TL

Toplam {{ (sepetAltBilgi | map:'fiyat' | sum)+(sepetUrunler | map:'adet*tutar' | sum) | number:2}} TL

Fibromiyalji Nedir ?

Fibromiyalji, genel kas ağrıları ve vücuttaki belirli noktalarda kronik ağrı ile karakterize bir yumuşak doku romatizmasıdır. Hastalığa yorgunluk, uykusuzluk, depresyon gibi çeşitli fiziksel ve psikolojik belirtiler de eşlik eder. Toplumun yaklaşık %3'ünde görülen fibromiyalji sendromuna kadınlarda daha sık rastlanır.

Hayat kalitesi ve standartlarını oldukça düşüren ve etkileyen bu hastalığın tam olarak sebebinin tespit edilememesiyle beraber, farklı nedenlerden dolayı ortaya çıkabildiği ve artabildiği görülmüştür.

Prof. Dr. Nuran Türkçapar Fibromiyalji Nedir ? Belirtileri ve tedavileri nelerdir ? Konusunda bizi aydınlatıyor.Fibromiyalji vücutta yaygın ağrı ve diğer belirtilere neden olan kronik bir sağlık sorunudur.


Hastaların sıklıkla yakınmaları şunlardır:

Etkilenen eklem ve kaslarda dokunma veya bastırmakla ağrı

Yorgunluk Uykusuzluk sorunları (dinlenmiş olarak uyanamamak)

Bellek ile ilgili problemler veya konsantre olamamaBazı hastalar da: Depresyon ya da anksiyete

Migren ya da gerilim tipinde baş ağrısı

Sindirim sorunları: İrritabl (huzursuz) barsak sendromu (spastik kolon) veya gastroözofageal reflü hastalığı

İrritabl (huzursuz) ya da aşırı aktif mesane

Pelvik ağrı

Temporomandibular bozukluk (yüz veya çene ağrısı, çenede diş sıkmaya bağlı ağrı ve kulakta çınlama gibi bir dizi belirtiler)
Fibromiyalji belirtileri ve onunla ilgili problemlerin şiddeti değişebilir veya zamanla azalarak kaybolabilir. Stresle genellikle semptomları kötüleştirir.

Modern çağımızın hastalığı olan Fibromiyalji’ nin beslenme ile büyük ilgisi olduğunu söyleyen Dr. Ümit Aktaş, “Sağlığınız İçin 2 Dk.” Programında bu konudan bahsediyor ve doğal beslenmeyi destekleyici konuşma yapıyor.Peki sadece doğal beslenme yetiyor mu ?

 

Bu yönergelerden sonra Fibromiyalji hastalığında etkili olabilecek yolları ve  Bentonit ile vücudunuzu detoksifiye ederek bu hastalığa karşı çok büyük bir koza sahip olduğunuzu size göstermek istiyorum.Bentonit eşsiz negatif iyon özelliği ile vücuttan toksin, ağır metal, zararlı bakteri, radyasyon ve paraziteleri mıknatıs gibi çekip bağlayarak vücuttan atma özelliğine sahiptir. Vücudu arındırır ve detoksifiye eder.

Bu sayede Bentonit ağrılarınızı geçirmede yardımcı bir kil mineralidir.

Bentonitin ve canlı su fibromiyalji üzerinde çok etilidir. Hem içerek hem de ağrı noktalarına lokal uygulama yapılarak fibromiyaljide çok etkili sonuçlar alınmıştır. Ağrılı bölgelere lapa tarzında uygulanması yanında, çamur banyosu amaçlı evinizde küvetinize doldurduğunuz suya bentonit kilinin katılması size doğal kaplıca keyfini de yaşatır.

Bentonit kullanan kişilerden aldığımız geribildirimlerden birini de sizlerle paylaşmak istiyoruz.