Giriş Yap Üye Ol
Sepetim
Sepetinizde ürün bulunamadı...

Kargo {{ (sepetAltBilgi | map:'fiyat' | sum | number:2) }} TL

Ürünler {{ (sepetUrunler | map:'adet*tutar' | sum) | number:2}} TL

Toplam {{ (sepetAltBilgi | map:'fiyat' | sum)+(sepetUrunler | map:'adet*tutar' | sum) | number:2}} TL

Kansere ve Karşı En Büyük Kozumuz

Zerdeçal ve Curcumin Nedir ?

    Zerdeçal Hindistan ve çevresindeki bölgelerde Latince adı Curcuma Longa olarak da bilinen bir bitkidir. Curcumin ise Zerdeçal bitkisinin kök yumurtalarından elde edilen ve tıbbi kullanımı 4000 yıl öncesine dayanan antiinflamatuar (iltihap giderici), antioksidan ve antikanserojen özellikleri binlerce tıbbi ve akademik araştırmalarla ortaya konmuş önemli bir biyoaktif bileşendir.

    Zerdeçal günümüzde özellikle solunum yolları enfeksiyonu, otoimmün rahatsızlıklar, alerji, romatoid artrit gibi rahatsızlıklarda ve kalp damar hastalıklarında tıbbi olarak kullanılmaktadır. Bunun yanında içeriğindeki curcuminoidlerin kansere karşı hem koruyucu hem de tedavisinde destekleyici olduğunu gösteren bir çok tıbbi araştırma yapılmıştır.

    Teksas Üniversitesi Onkoloji Bölümü tarafından yapılan bir araştırmada, kemoterapi sırasında Curcumin etkisi gözlemlenmiş ve kanserli hücre büyümesinin baskılandığı aynı zamanda kemoterapiye direnç kazanmış olan hücreler üzerinde bile etki ettiği sonucuna varılmıştır.

    Curcumin ve zarar gören, mutasyona uğrayan genler üzerine de araştırmalar yapılmış ve pozitif etkisi ortaya konmuştur. Kanser oluşumunun ilk adımı DNA’ nın hasar görmesidir. Yapılan kanser araştırmalarında insandaki tümörlerin %65’ inde gen mutasyonu oluştuğu ve görev yapmadığı gözlemlenmiştir.

    Zerdeçal içinde bulunan curcuminoidler, DNA zararına karşı dokuları koruduğu düşünülen enzimleri faaliyete geçirerek genler üzerindeki bu etkilerin düzenlenmesi, vücuda alınan toksik ve kanserojenik bileşiklerden dokuların korunmasına olanak sağladığı görülmüştür.

    Zerdeçal içindeki oranı %0,3-6 olduğu bilinmektedir. Faydasının saymakla bitmediği ve üzerine dünyada yapılmış binlerce araştırma bulunan bu şifa kaynağından tam anlamıyla faydalanmak doğru şekilde olmadığı sürece maalesef mümkün değildir. Curcumin moleküllerinin en büyük problemi oral olarak alındığında bağırsak emiliminin düşük olması ve vücutta kalma süresinin çok az olması nedeniyle biyo-yararlarının çok düşük olmasıdır.

    Bu sebeple yeteri kadar alınamaz ve saydığımız faydalara melesf etki edemez. Emilimi artırmak için bir çok tıbbi araştırma günümüzde yapılmaktadır ve değişik yöntemler denenmektedir. Emilim Curcumin için en önemli unsurdur. Ama maalesef günümüzde bağırsak emilimini artırmak için denenen bazı yöntemlerde deterjanda kullanılan Polisorbat ve PLGA ( Poliaktik Glikolik Asit) gibi vücut için oldukça toksik maddeler kullanılmaktadır.

    Bu konu ile ilgili Bezm-i Alem Üniversitesi, Fitoterapi Merkezi Müdürü Prof Dr. Murat Kartal bize geliştirdiğimiz formülasyonda destek vermektedir.


BENTONİT KİLİ NEDİR ?

    Bentonit Kili ; eşsiz negatif iyon özelliği, tabakalı yapısı ve 0,1 nano gibi çok küçük partiküllere bölünme özelliği ile vücuttan toksin, ağır metal, virüs, zararlı bakteri, radyasyon ve parazitleri mıknatıs gibi çekip bağlayıp vücuttan atma özelliği ile binlerce yıldan beri iyileştirici toprak adıyla bilinmekte ve kullanılmaktadır. Bentonit Kilini Türkiye’ de binlerce doktor, alternatif tıp uzmanı, diyetisyen ve sağlıklı yaşam merkezleri ŞELASYON (toksin ve ağır metal arındırma) amacıyla kullanmaktadır.


Peki bu anlatılanlardan sonra Bentonit ve Curcumin Neden Birlikte Kullanılmalı ? Bir de bu konuya değinelim...

BENTONİT KİLİ VE CURCUMİN NEDEN BİRLİKTE KULLANILMALI ?

    Bentonit kilinin çok önemli bir özelliği ise bağırsaktan geçmeyen dolayısıyla biyo-yararlanımı olmayan gıda ve bazı kemoterapi ilaçlarını tabakalarının arasına alarak bağırsaktan emilimini sağlamasıdır. Dünyada ilaç sanayinde DRUG CARRİER (ilaç taşıyıcı) olarak çok geniş bir kullanım alanı vardır. Bu nedenle Curcuminin Bentonit ile bağırsaktan emiliminin sağlanması ile bazı ülkelerde çalışmalar yapılmıştır. Ülkemizde ise 2015 yılında Bezm-i Alem Üniversitesi’ nde Tubitak destekli çalışma yapılmış, sonuçlandırılmış ve yayınlanmıştır.

    Zerdeçal içindeki Curcumin gibi aktif bileşikler yağda ve organik solventlerde çözünür. Ancak bu sayede içerisindeki faydalı bileşenler elde edilebilir ve vücudumuz tarafından alınabilir. Yapılan farmakokinetik çalışmalar özellikle Bentonit Kilinin serum konsantrasyonunu,emilim derecesini ve biyoyararlanımını çok yüksek oranda (yüzlerce kat) artırdığı ve herhangi bir yan etkisi olmadığını göstermektedir. Tubitak tarafından desteklenen bahsettiğimiz araştırmada Bentonit Kilinin 1 ml’ de 1,2 mg Curcumini taşıdığı ve bağırsaktan geçirdiği tespit edilmiştir.


    Bentonit ve Curcumin nano boyuta getirildiğinde kilin Curcumini tabakaları arasına alarak 2000 kat daha fazla gibi muhteşem bir artışla bağırsaktan geçirdiği, aynı zamanda vücutta kalma süresini iki kattan fazla artırarak Curcuminin kanserli dokuya ulaşmasını sağladığı raporda belirtilmiştir. Dolayısıyla Curcuminden maksimum faydayı sağlamak için uygun nanotik boyutta bentonit ve curcumini karıştırarak kullanmak tedavi açısından çok iyi sonuç ortaya koyduğu söylenebilir.


Sizlere bu bilimsel kaynaklardan alıntılarla düzenlemiş olduğum blog yazımda, son olarak bir videom ile daha desteklemek ve konuyu pekiştirmek için paylaşımda bulunmak istiyorum.
Ben Orhan Bahadır Özgün,

Merak ettikleriniz, detaylı bilgi için ve kullanımla ilgili destek hattımızdan bize her zaman ulaşabilirsiniz.Ürünleri satın almak için,


Medibent Bentonit İçeren Takviye Edici Gıda 4'Lü PaketZerdebent Kurkumin Ve Bentonit İçeren İkili Formulasyon


whatsapp