Giriş Yap Üye Ol
Sepetim
Sepetinizde ürün bulunamadı...

Marka : HÜKÜMET SÜT ÜRÜNLERİ

HÜKÜMET SÜT ÜRÜNLERİ KAHVALTI PAKETİ - 1 KG TEREYAĞI - 1 KG İNEK PEYNİRİ - 1 KG KOYUN PEYNİRİ 

ÜRÜNLERİMİZ ORGANİK OLDUĞU İÇİN KORUYUCU MADDE İÇERMEMEKTEDİR.KÜFLENME YAPMAMASI İÇİN UZUN SÜRE SAKLANACAKSA DONDURUYUCA KOYMAK GEREKİR


Tereyağı nasıl yapılır?

Tereyağı, hayvansal bir gıda maddesidir. Tereyağının ham maddesini süt yağı oluşturur. Tereyağı bir çeşit hayvansal yağdır. Yağın bileşiminde %82 oranında süt yağı, su, süt şekeri, mineraller, kolesterin, suda çözülmüş vitaminler, protein, asitler, aromalar ve proteinler bir araya gelmiştir.


Tereyağı faydaları?

Kalsiyum açısından oldukça zengin olan tereyağı, kemiklerin güçlenmesinde ve gelişiminde oldukça faydalıdır. 


Tereyağı nasıl saklanır?

Eğer tereyağını oda sıcaklığında saklayacaksanız muhafaza ettiğiniz kabın hava almaması çok önemlidir. Aynı zamanda tereyağını hava almayacak bir şekilde bir kabın içinde ya da buzdolabı poşetin içinde buzdolabında saklayabilirsiniz.Uzun süre saklanacaksa donurucuya konması gerekir.

Tulum peyniri nedir?

Türkiye’nin verimli bölgelerinde beslenen büyükbaş ve küçükbaş hayvanlardan elde edilen sütler, mayalanıp bir süre bekletilmektedir. Tulum peyniri için mayalanan süt, süzgeçten ya da tülbentten geçirilerek süzülüyor. Ardından bir gece dinlendirilen bu peynir, büyük torbalar içine ekleniyor ve bir süre bekletiliyor. Bu sayede suyunu tamamen süzen peynir, bakır kaplarda ufalanıyor ve özel tuzla tatlandırılıyor. Daha sonra temiz ve büyük torbalara basılmasının ardından torbaların ağız kısmının dikiliyor. 10 günlük bekleme süresinin ardından torbaların içindeki tulum peyniri alınır ve peynir için hazırlanan hayvan derisine ya da bidona yerleştirilir. Kıl keçisi tulumunda bekletilen peynir, tam anlamıyla tulum peyniridir ve Erzincan yöresinde genellikle bu yöntem ile üretilmektedir.

Tulum Peynirinin Faydaları Nelerdir?

Tulum peyniri, protein ve vitamin değeri yüksek gıda maddeleri arasında yer almaktadır. Tulum peyniri ürünlerinin yüksek besin değeri sayesinde insan vücudu için tam anlamıyla bir şifa deposu olduğunu söylersek yanılmış olmayız.

Tulum Peyniri Nasıl Saklanır?

Tulum peyniri, saklama bakımından rahatlıkla muhafaza edebileceğiniz bir süt ürünüdür. Sert bir yapıya sahip olması sebebiyle tulum peyniri ürünlerini, saklama kabında ya da kendi poşetinde ağzı kapalı bir şekilde buzdolabında rahatlıkla muhafaza edebilirsiniz. Tulum peynirini derin dondurucuda saklamanız önerilmez. Tulum peyniri ürünleri, ısı değişimine maruz kaldığında küflenmeler ile karşılaşabilirsiniz. Bu sebeple tulum peynirini oda sıcaklığında bekletmemeniz önerilmektedir. Serin ve güneş ışığı almayan alanlarda muhafaza ettiğinizde tulum peyniri ürünlerini uzun ömürlü olarak tüketebilirsiniz.

www.turuncualisveris.com web sitesinden satın aldığınız ürünle ilgili yorum yazıp görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

 • {{item.tarihStr}}

  {{item.yorum}}

  {{item.uyead+" "+item.uyesoyad}}

  Bu Yorum Sizce Faydalı mı?

Ürünle ilgili daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?

Mağazaya Sor

 • {{item.tarihStr}}
  {{item.baslik}}

  {{item.soru}}

  {{item.uyead+" "+item.uyesoyad}} Özel sorudur, sadece siz görebilirsiniz
  {{item.cevapTarihStr}}

  {{item.cevap==null ? 'Cevap bekleniyor...' : item.cevap}}

  {{item.kobiad}}

HÜKÜMET SÜT ÜRÜNLERİ

Diğer Mağaza Ürünleri
Mağazaya Soru Sor